Biblioteka GSW

Epidemia COVID-19
Biblioteka GSW funkcjonuje na innych zasadach: możliwe są wypożyczenia książek; czytelnia jest nieczynna. Osoby korzystające nie chodzą między regałami, książki podaje pracownik biblioteki.

Biblioteka Gdańskiej Szkoły Wyższej jest specjalistyczną biblioteką naukową. Jej księgozbiór liczy ponad 12 tys. woluminów, a ich liczba systematycznie wzrasta. Największą wagę przywiązujemy do nabywania literatury zalecanej przez wykładowców. Gromadzimy zbiory odpowiadające potrzebom naukowym i dydaktycznym Uczelni. Mamy rozbudowane i inne działy, między innymi księgozbiór podręczny, historia, listy i wspomnienia, dzięki którym nasi studenci rozwijają swoje zainteresowania i pogłębiają wiedzę związaną nie tylko z kierunkiem studiów. W bibliotece dostępne są ponadto materiały audiowizualne, dokumenty elektroniczne oraz wydawnictwa periodyczne: czasopisma i gazety.

W bibliotece, oprócz wypożyczalni książek, znajduje się czytelnia z dużą liczbą miejsc, stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internet, stanowisko komputerowe Academica. Jest tu też wygodna sofa smiley

Zapraszamy!

Regulamin korzystania z czytelni i wypożyczalni Biblioteki GSW dostępny jest do pobrania na dole strony (w pliku PDF).

Kierownik biblioteki mgr Katarzyna Gotowicz

Godziny pracy

Poniedziałek
9:00 - 15:00
Wtorek
9:00 - 15:00
Środa
9:00 - 15:00
Czwartek
9:00 - 15:00
Piątek
Sobota
9:00 - 15:00
Niedziela
Uwagi dodatkowe
 
Telefony
  • 58 305 08 11
  • 58 305 08 12
  • 58 305 08 89
  • nr wewn. 35
Adres e-mail
Pokój

nr A115 (parter, skrzydło prawe)

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych ACADEMICA

Gdańska Szkoła Wyższa w lutym 2019 r. przystąpiła do Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych Academica, prowadzonej przez Bibliotekę Narodową. Dzięki temu Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do zdigitalizowanych książek (stan na luty 2019 to ponad 2,7 mln dokumentów).

W tym celu w czytelni Biblioteki GSW w Gdańsku udostępniony został specjalny komputer będący terminalem dostępu do Academiki. Z systemu można korzystać w godzinach pracy Biblioteki GSW (tylko wyłącznie tu) i nie są do tego potrzebne żadne dodatkowe dokumenty (np. legitymacja) ani posiadanie loginów i haseł. Można tu przeglądać publikacje, które chronione są prawem autorskim.

Przed pierwszym skorzystaniem zalecamy zapoznanie się:

Zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach można wyświetlać (oraz przeglądać cały katalog) z dowolnego komputera (np. domowego) z dostępem do Internetu na stronie Academiki: https://academica.edu.pl/

Ogromna baza publikacji

Academica pozwala na dostęp do ponad pół miliona pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej oraz dydaktycznej.

https://academica.edu.pl/about/new_quality