GSW magisterskie inżynierskie licencjackie

GWSA na Facebooku

ostatnia aktualizacja: 14.08.2019

Znajdujesz sie w:

 • kategoria:
  Karpiński Adam Jan,
  data dodania:
  16.11.2015,
  dodał:
  tm

  Wstęp do nauk o mądrości

  tytuł: Wstęp do nauk o mądrości. Część pierwsza; autor: Adam Jan Karpiński; rok wyd. 2015; stron 398, format 17x24 cm; ISBN 978-83-89762-65-8; wydawca: Wydawnictwo Gdańskiej Szkoły Wyższej. Spis treści: Rozdział I. Pojęcia filozofii; Rozdział II. Niektóre narzędzia i metody pracy filozofa; Rozdział III. O mądrości; Rozdział IV. Próba rekonstrukcji pojęcia mądrości; oraz: Wstęp, Spis rysunków, Streszczenia, Bibliografia, Indeks osobowy, Indeks rzeczowy.

 • kategoria:
  Karpiński Adam Jan,
  data dodania:
  10.12.2012,
  dodał:
  tm

  Prywatna własność środków produkcji

  tytuł: Prywatna własność środków produkcji. Od ojcobójstwa do syna marnotrawnego; autor: Adam Jan Karpiński; rok wyd. 2010; stron 150, format A5; ISBN 978-83-89762-30-6. Autor przedstawia tu ruch pojęcia prywatnej własności środków produkcji i stawia pytanie o jego wpływ na rozwój człowieka. Podstawą konstruowania odpowiedzi na to pytanie jest: własność, wolność, równość ludzi i tzw. większość demokratyczna. Istotą książki jest odpowiedź na postawione pytanie, ale w kontekście zmiany czasu (ruch pojęcia), począwszy od początków bytowania człowieka, po czasy dzisiejsze. Prywatna własność środków produkcji jest dziś podstawą systemu społecznego. Autor stawia tezę, że może doprowadzić ona do zaniku kultury, cywilizacji ludzkiej w ogóle, że w tym rozwoju treści omawianego pojęcia doszliśmy już do ściany. Dalszy jej rozwój może być tylko powrotem do konkretu, do jej społecznego charakteru. Wraz z tym powrotem rozpoczyna się spełniać idea syna marnotrawnego.

 • kategoria:
  Karpiński Adam Jan,
  data dodania:
  10.12.2012,
  dodał:
  tm

  Wstęp do socjologii krytycznej

  tytuł: Wstęp do socjologii krytycznej; autor: Adam Jan Karpiński; rok wyd. 2009, wydanie pierwsze - dodruk; stron 350, format B5; ISBN 83-89762-07-2. Pozycja ta stanowi studium z zakresu metasocjologii, dotyczące problematyki ontologicznych i metodologicznych podstaw socjologii. Jest ona głosem w polemice o model uprawiania poznania społeczeństwa, określanej jako spór: pozytywizm – antypozytywizm, naturalizm – antynaturalizm, scjentyzm – humanizm, wyjaśnianie – rozumienie, socjologia zaangażowana lub krytyczna – socjologia wolna od wartości. Spór ten, jak sugerują chociażby zróżnicowane nazwy, jest wielowątkowy i odbywa się na różnych płaszczyznach poznawczych, poprzez praktyki nauczania i uprawiania socjologii.

 • kategoria:
  Karpiński Adam Jan,
  data dodania:
  10.12.2012,
  dodał:
  tm

  Słownik pojęć filozoficzno-socjologicznych

  tytuł: Słownik pojęć filozoficzno-socjologicznych; autor: Adam Jan Karpiński; rok wyd. 2007 dodruk; stron 256, format B5; ISBN 83-89762-02-1. Pozycja ma postać typowego słownika, gdzie znajdziemy pojęcia socjo­logiczne i (a może przede wszystkim) filozoficzne. Istotnym pojęciom – z punktu widzenia autora – poświęcono bardzo dużo miejsca. Skorowidz pojęć umieszczony na końcu książki ułatwi posługiwanie się słownikiem.

 • Pobierz informator na studia w PDF

  Zachęcamy do zapoznania się z informatorem na studia w Gdańskiej Szkole Wyższej. Wersja książkowa zawsze dostępna jest w dziale rekrutacji.

  Pobierz informator

  Szybki kontakt

  Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami! Szybko i rzetelnie uzyskasz informacje o naszej Uczelni, wydarzeniach, planach zajęć, wynikach egzaminów czy zjazdach.

  Informacja GSW

  Telefon
  58 305 08 12
  GG
  2