GSW magisterskie inżynierskie licencjackie

GWSA na Facebooku

ostatnia aktualizacja: 14.08.2019

Znajdujesz sie w:

data dodania:
04.10.2008,
dodał:
tm

DrukujInauguracja Roku Akademickiego 2008/2009

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2008/2009 odbyła się w sobotę, 4 października 2008 r. Tradycyjnie już - jak każda jesienna inauguracja - uroczystość miała miejsce w Auli, mogącej pomieścić tak dużą liczbę uczestników.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:00 hymnem państwowym. Do Auli przybyli zaproszeni goście, nowo przyjęci studenci oraz absolwenci, którzy z rąk dziekanów mieli odebrać dyplomy. Na podium zasiadły władze uczelni: rektor z kanclerzem, dwaj dziekani oraz panie - Prorektor ds. studiów i Vice Kanclerz. W drugim rzędzie zajęli miejsca członkowie Rady Naukowo-Dydaktycznej.

Inaugurację rozpoczął J.M. Rektor, witając serdecznie wszystkich przybyłych na tą, jedną z ważniejszych uroczystości w życiu uczelni.
Następnie głos zabrał Kanclerz. Przedstawił władze uczelni oraz zaprezentował pokrótce historię GWSA wraz z jej ofertą edukacyjną.
Pani Prorektor ds. studiów odczytała list, skierowany do całej społeczności akademickiej, nadesłany przez panią Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nastąpiła wreszcie wyczekiwana chwila - złożenia uroczystego ślubowania przed Rektorem, czyli immatrykulacja studentów. Wszyscy powstali, a nowo przyjęci studenci powtarzali słowa ślubowania za Rektorem. Po ostatnich słowach: „...przystępuję do wspólnoty budujących godność tej uczelni i godność stanu akademickiego” stali się już „prawdziwymi studentami” :)
Immatrykulację studentów uświetniło odsłuchanie pieśni Gaudeamus igitur, będącej swego rodzaju hymnem studenckim.
Dziekani wręczyli uroczyście indeksy, symbolicznie dla kilku studentów z wszystkich wydziałów. Następny taki uścisk dłoni dopiero przy wręczaniu dyplomów za 3 lata, a dla przyszłych inżynierów - za 3,5.

Przyszła kolei na wręczanie dyplomów ukończenia studiów.
Dziekani z wydziałów: Administracji oraz Ekonomiczno-Społecznego, czyli tych, na których odbywały się obrony prac dyplomowych, zapraszali do siebie po kolei absolwentów. Wreszcie wymarzony dyplom, mocny uścisk dziekana i serdeczne życzenia dalszej owocnej nauki. Zaszczytu dostąpili tylko najlepsi.

Dziekani odczytali również nazwiska zwycięzców turnieju rozgrywanego w trakcie całego semestru - Turnieju Singlowego w Piłce Siatkowej o Puchar Dziekanów GWSA. Ufundowano puchary oraz nagrody rzeczowe.

Następnie głos zabrał przedstawiciel Samorządu Studenckiego - student Krzysztof Ilasiewicz. Nie przypuszczał - mówił - że czas spędzany w murach uczelni tak szybko mija. Podkreślał walory uczelni, przypominając, że posiadany certyfikat „Wiarygodna Szkoła” dobrze oddaje sens tych słów - GWSA jest wiarygodną uczelnią.
Po nim do mównicy podszedł prof. Bogdan Zalewski z wykładem inauguracyjnym. Czym byłaby inauguracja roku akademickiego bez wykładu - pierwszego dla większości obecnych na Auli. Profesor wystąpił z bardzo ciekawym wykładem, pt. „Znaczenie odbudowy niepodległego państwa dla narodu polskiego”, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Tradycyjnie, uroczystość zakończyła przepiękna pieśń Gaude Mater Polonia.

Pobierz informator na studia w PDF

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem na studia w Gdańskiej Szkole Wyższej. Wersja książkowa zawsze dostępna jest w dziale rekrutacji.

Pobierz informator

Szybki kontakt

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami! Szybko i rzetelnie uzyskasz informacje o naszej Uczelni, wydarzeniach, planach zajęć, wynikach egzaminów czy zjazdach.

Informacja GSW

Telefon
58 305 08 12
GG
2