Wykład specjalny: Tajemnice pieniędzy i dokumentów

Biuro Karier Gdańskiej Szkoły Wyższej, w ramach „seminarium kwalifikacji zawodowych”, wraz z firmą DCB S.A. zapraszają na
SPECJALNY WYKŁAD DLA STUDENTÓW GSW

inaugurujący wprowadzenie cyklu specjalistycznych szkoleń dotyczących rozpoznawania auten­tyczności banknotów, monet i dokumentów, skierowanych w szczególności dla osób planujących karierę w branży finansowej, bankowej i handlowej. Szkolenia DCB są zatem doskonałą inwestycją w rozwój osobisty każdego, kto już na początku drogi zawodowej dba o swój łatwiejszy start.
Poprzedzi je zwiastun:

TAJEMNICE PIENIĘDZY I DOKUMENTÓW

02.12.2012 r. (niedziela) w godzinach 16:05-17:35 w sali nr 1
w siedzibie Gdańskiej Szkoły Wyższej, Gdańsk, ul. Wydmy 3.

PIENIĄDZE... Budzą pożądanie i zazdrość. Bywają motywem zbrodni, ale też skłaniają do działań szlachetnych. Jako środek płatniczy towarzyszą człowiekowi od wieków, są uniwersalnym mier­nikiem wartości towarów i usług. W swojej konstrukcji dążące do ideału, aczkolwiek ciągle jeszcze niedoskonałe. Jak wiele tajemnic jeszcze skrywają przed nami?
DOKUMENTY... Określają naszą tożsamość, kluczowe informacje i dane. Mogą przynieść fortunę a ich nierozsądne używanie może ściągnąć spore kłopoty. Co kryją w sobie dokumenty?

W programie

Podróż w czasie i przestrzeni – historia pieniądza w skrócie, czyli od denara do dolara. Jak ewoluował i rozprzestrzeniał się po kuli ziemskiej.

 • Fałszerstwo – zbrodnia prawie doskonała? Motywy, oczekiwania i sposoby fałszerzy pieniędzy.
 • Najsławniejsze fałszerstwa w dziejach.
 • Budowa banknotu – konstrukcja zabezpieczeń świadczących o oryginalności znaku pieniężnego.
 • Zabezpieczenia dokumentów tożsamości potwierdzające autentyczność.
 • Co mi zrobisz jak mnie złapiesz? Odpowiedzialność z tytułu Kodeksu karnego za produkcję, rozpowszechnianie i nieświadome wprowadzenie w obieg falsyfikatu oraz co grozi za podrabianie dokumentów i podszywanie się pod inną osobę.
 • Social Responsibility – jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Jak obywatelska postawa i uczciwość mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa finansowego i prawnego na rynku.
 • Kasjer – ikona zaufania publicznego czy wróg publiczny nr 1? Idąc do mechanika, informatyka czy lekarza wierzysz, że jest fachowcem i zna się na rzeczy. Czy możesz ufać kasjerom i jednocześnie wymagać specjalistycznej wiedzy z zakresu precyzyjnego określania oryginalności pieniędzy?

W arkana wiedzy wprowadzi nas DCB S.A. – ekspert w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów, monet i dokumentów, który zajmuje się profesjonalnymi szkoleniami z zakresu rozpoz­nawania autentyczności zabezpieczeń znaków pieniężnych.

Dodatkowo

 • Punkt badania autentyczności banknotów – bezpłatnie sprawdź, co masz w portfelu.
 • Zapisz się na jedno z oferowanych przez nas szkoleń i zgarnij „1.000.000 $”.

Wszystkich zainteresowanych tematyką autentyczności pieniędzy i zabezpieczeń stosowanych w banknotach i dokumentach zapraszamy do udziału w szkoleniach zorganizowanych przy współpracy Gdańskiej Szkoły Wyższej oraz firmy DCB S.A. pod hasłem „Tajemnice pieniędzy i dokumentów”, w czasie których zdobędziecie wiedzę praktyczną i teoretyczną, potwierdzoną zaświadczeniem, wymaganym w niejednej pracy.

Tuż po wykładzie będzie można zapisać się na udział w wybranym szkoleniu

 • Szkolenie podstawowe z PLN i EUR.
 • Szkolenie z rozpoznawania autentyczności dokumentów.
 • Kurs Kasjer złotowy z certyfikatem.

Tego dnia obowiązywać będą ceny specjalne i prezenty.
Poniżej do pobrania ankieta dla osób zainteresowanych w szkoleniach. Wypełnioną ankietę należy złożyć na wykładzie specjalnym, o którym mowa na górze strony.

Zapraszamy. Zainwestuj w swój rozwój i lepszy start na drodze kariery. Zadbaj o siebie i swoje bezpieczeństwo.

Data wydarzenia: niedziela, 2 Grudzień, 2012