Studia podyplomowe 2-semestralne
Cel studiów podyplomowych
Studia te stanowią ofertę dla osób pragnących pozyskać kompetencje do profesjonalnego zarządzania projektami, w oparciu o sprawdzone narzędzia planistyczne i zarządcze. Prezentowana w trakcie studiów metodyka jest oparta o zalecenia Project Management Institiute (PMI), wiodącej ogólnoświatowej organizacji skupiającej praktyków zarządzania projektami. Dodatkowo program studiów rozszerzony został o wybrane elementy pozostałych metodyk (zwłaszcza IPMA oraz PRINCE2) oraz o omówienie nowych trendów w zarządzaniu projektami.
Odbiorcy
Studia adresowane są przede wszystkim do przedstawicieli biznesu: firm mikro- i małych oraz średnich i dużych organizacji działających zarówno projektowo, jak i procesowo, pracowników i członków organizacji pozarządowych realizujących przedsięwzięcia projektowe, pracowników sektora publicznego realizujących projekty finansowane ze środków publicznych, konsultantów biznesowych, specjalistów realizujących projekty informatyczne i wdrożeniowe, pracowników naukowych prowadzących projekty badawcze i rozwojowe oraz wszelkich innych osób zainteresowanych optymalizacją realizowanych przedsięwzięć i tematyką projektową.
Czego się nauczę?
Absolwent studiów wie, czym jest projekt i jakie są etapy jego życia. Potrafi zastosować skuteczne narzędzia planistyczne i realizacyjne w celu optymalizacji projektu, w tym narzędzia informatyczne. Potrafi ocenić otoczenie projektowe w swojej organizacji, rozumie jej potrzeby i potrafi zgodnie z nimi dobrać narzędzia zarządcze. Osoba kończąca studia potrafi zaplanować zadania projektowe, stworzyć harmonogram prac w oparciu o Strukturę Podziału Pracy (WBS), określić kamienie milowe projektu. Absolwent potrafi stworzyć budżet w oparciu o zaplanowane zadania, monitorować i raportować postęp rzeczowy i finansowy wykorzystując narzędzia controllingu Project Management-u, w tym metodę wartości wypracowanej (EV). Potrafi optymalizować plan projektu wykorzystując metodę ścieżki krytycznej i łańcucha krytycznego. Zna narzędzia analizy finansowej projektu. Potrafi zaplanować i monitorować pracę zespołu projektowego zgodnie z potrzebami i zadaniami określonymi w projekcie. Zna techniki tworzenia zakresów odpowiedzialności członków zespołu projektowego. Rozumie rolę kierownika projektu jako lidera zespołu.
Program studiów podyplomowych
Definiowanie projektu 30 godz. |
- Zarządzanie projektami – podstawy teoretyczne
- Karta projektu – określenie celu, etapów, odbiorców i budżetu, czasu realizacji
- WBS – struktura podziału prac
- Rola kierownika projektu
|
Zarządzanie czasem 25 godz. |
- Przygotowanie harmonogramu bazowego
- Ścieżka krytyczna i korelacje między zadaniami
- Zarządzanie czasem projektu i sobą w czasie
|
Zarządzanie finansami 25 godz. |
- Szacowanie kosztów
- Przygotowanie budżetu zadaniowego
- Zarządzanie portfelem projektu
|
Zarządzanie jakością 20 godz. |
- Definiowanie jakości i oczekiwane efekty projektu
- Dobór narzędzi projakościowych
- Mierniki efektu realizacji projektu
|
Zarządzanie ryzykiem 30 godz. |
- Definiowanie ryzyk
- Szacownie ryzyka metodą PMI
- Dobór metod przeciwdziałania ryzykom
|
Zarządzanie komunikacją 30 godz. |
- Analiza interesariuszy
- Macierz odpowiedzialności i delegowanie zadań
- Strategia PR
|
Seminarium projektowe 10 godz. |
- Opracowanie własnego projektu w oparciu o metodykę zarządzania projektami
|
Informacje dodatkowe
- Studia realizowane są we współpracy z Trigonum, uznaną firmą konsultingową zajmującą się planowaniem, realizacją projektów i pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania.
- W ramach studiów przewidziano nieobowiązkowy program stażowy, pozwalający na praktyczne ugruntowanie nabytych kompetencji oraz nawiązanie kontaktów biznesowych.
- Dla uczestników studiów przewidziano atrakcyjne rabaty na szkolenia przygotowujące do certyfikacji w zakresie zarządzania projektami.
- Studia objęte są patronatem merytorycznym Project Management Institute Gdansk Branch – oddziału gdańskiego wiodącej ogólnoświatowej organizacji skupiającej praktyków zarządzania projektami. Prezentowana metodyka jest zgodna z zaleceniami Project Management Institiute.
- Ukończenie studiów podyplomowych przez Kierownika Projektu będzie pozwalać na uzyskanie dodatkowych punktów w trakcie oceny projektu składanego w odpowiedzi na wiele przyszłych konkursów w ramach środków unijnych w perspektywie finansowej 2014-2020.
- Zajęcia prowadzone przez kierowników projektów, osoby posiadające certyfikaty różnych metodyk Project Management (PMI, IPMA, PRINCE2) w oparciu o zajęcia warsztatowe. W trakcie zajęć zostaną pokazane i przećwiczone narzędzia zarządcze, które uczestnicy będą mogli wdrożyć w swoich firmach i organizacjach.
Informacje organizacyjne
Informacje organizacyjne
- Termin składania podań – czyli do kiedy czekamy na Państwa dokumenty i zapisy
- Dokumenty można składać do końca września (rozpoczęcie w semestrze zimowym) lub do końca lutego (rozpoczęcie w semestrze letnim). Dokumenty możesz też złożyć po tych terminach, ale będzie się to wiązać z koniecznością uzupełnienia opłaty za studia
- Kiedy odbywają się zajęcia?
- Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele dwa razy w miesiącu w cyklu 2-tygodniowym
- Sposób zaliczenia studiów podyplomowych – czyli jakie są wymagania, aby zakończyć dany zakres
- Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest udział w zajęciach, wykazanie się właściwym poziomem wiedzy i uzyskanie wymaganych programem studiów zaliczeń
- Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Może też otrzymać certyfikat, jeżeli dany program studiów podyplomowych to przewiduje
- Studia prowadzone w języku polskim
Opłata za studia podyplomowe
Opłaty:
- jednorazowe wpisowe (zobacz niżej)
- jednorazowa: 3.200 zł
- semestralna: 1.600 zł
- miesięczna (5 rat w semestrze przez 2 semestry): 330 zł
Zniżki w opłatach na studiach podyplomowych
- 10% za kontynuację nauki na studiach podyplomowych: zniżka na studiach podyplomowych dla studentów GSW – przyznawana na cały tok studiów podyplomowych.
- 10% (20%) za kontynuację nauki na studiach podyplomowych: zniżka na studiach podyplomowych dla absolwentów studiów i studiów podyplomowych GSW (20% zniżki na studiach podyplomowych prowadzonych w trybie zdalnym (on-line)) – przyznawana na cały tok studiów podyplomowych.
- 50% za jednoczesne studiowanie na studiach i studiach podyplomowych prowadzonych w trybie zdalnym (on-line) oraz terminowe wpłaty wszystkich opłat czesnego: zniżka na studiach podyplomowych — przyznawana do końca toku studiów podyplomowych.
Czytaj więcej o Regulaminie udzielania zniżek dla studentów.
Terminy opłat czesnego na studiach podyplomowych
Terminy opłat na studiach podyplomowych
Słuchacz studiów podyplomowych deklaruje formę opłat czesnego w Ankiecie na studia podyplomowe.
Zmiana formy opłat w trakcie studiów podyplomowych jest możliwa, wymaga złożenia pisemnego wniosku
Terminy płatności czesnego w systemie wpłat semestralnych
- semestr zimowy: do 15 września
- semestr letni: do 15 lutego
Terminy płatności czesnego w systemie ratalnym – 5 rat w semestrze
- semestr zimowy: 5 rat w terminie do 15: września, października, listopada, grudnia, stycznia
- semestr zimowy: 5 rat w terminie do 15: lutego, marca, kwietnia, maja, czerwca
Studia podyplomowe (dokumenty)
Warunki przyjęcia na studia podyplomowe
Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest złożenie następujących dokumentów
- Dyplom ukończenia studiów (kserokopia)
- Należy dostarczyć kserokopię dyplomu ukończenia studiów (I, II stopnia lub jednolitych magisterskich) – oryginał przedstawić do wglądu; kserokopię można wykonać nieodpłatnie w Biurze Rekrutacji GSW
- Zdjęcie w wersji elektronicznej
- Zdjęcie aktualne, kolorowe, o rozmiarach co najmniej 236x295 pikseli (czyli 2,0x2,5 cm w jakości 300 dpi), zalecamy format pliku: JPG
- Zdjęcie zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych: https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu (praktyczne wskazówki dot. zdjęć do dowodów osobistych)
- Dowód wpłaty wpisowego
- np. wydruk PDF z systemu bankowości elektronicznej
- Kwota 70 zł od absolwentów GSW oraz 100 zł od pozostałych osób
- Rachunek bankowy: Gdańska Szkoła Wyższa, 33 1440 1345 0000 0000 0219 6198
- Tytuł płatności: nazwisko i imię osoby rekrutowanej oraz nazwa studiów podyplomowych
- Ankieta osobowa
- Do pobrania niżej (dostępna również w Biurze Rekrutacji lub w dziekanacie)
- Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych RODO stanowi załącznik do ankiety osobowej (samej klauzuli RODO nie trzeba dostarczać)
Umowa o odpłatności za studia podyplomowe
Do pobrania pod poniższym przyciskiem lub tu: (wkrótce)
Jeżeli obecnie nie posiadasz wszystkich wymaganych dokumentów, możesz złożyć tylko wybrane, jednak pozostałe muszą być dostarczone przed rozpoczęciem studiów podyplomowych. Późniejsze dostarczenie części dokumentów należy indywidualnie uzgodnić z pracownikiem przyjmującym od Ciebie dokumenty.
W celu weryfikacji danych zawartych w ankiecie, składając dokumenty należy przedstawić do wglądu aktualny dowód osobisty (w przypadku cudzoziemców – paszport). Nie pobieramy kserokopii tych dokumentów.
Wszystkie załączone tu dokumenty przystosowane są do wypełnienia elektronicznego (formularze PDF).
Jeżeli posiadasz Profil Zaufany, możesz podpisać dokumenty elektronicznie i dostarczyć, np. mailem.
Zobacz: https://gsw.gda.pl/pl/podpisywanie-elektroniczne